Kategorie:

Nowe mieszkania Warszawa – dlaczego warto?

Kiedy szuka się stałego lokum, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Dobrze myśleć przy tym perspektywicznie. Mieć na uwadze to, czego można się spodziewać po określonej nieruchomości za 5, 10, 20 lat. Niestety wielu kupujących nie ma zdolności przyszłościowego planowania. Kierują się oni możliwością doraźnego zaoszczędzenia 20-30 tysięcy. W efekcie lądują w nieciekawych podwarszawskich rejonach. W lokalach, które wymagają systematycznego inwestowania. Okazuje się więc, że zamiast oszczędzać, narażają się na niekończące się straty. Warto wiedzieć, czym kierować się przy zakupie nieruchomości, aby naprawdę na tym skorzystać.

Warszawa to miasto, które daje największe możliwości

W stolicy mieszczą się najbardziej prestiżowe szkoły i uczelnie. Swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje. Zarobki są najwyższe. Jakość życia znacznie odbiega od średniej krajowej. Jeśli kogoś interesują nowe mieszkania Warszawa stanowi bezapelacyjnie najlepszy wybór. Warto zapłacić wyższą stawkę za metr kwadratowy, ale zamieszkać w granicach administracyjnych stolicy np. na Kabatach. Ma to szereg wymiernych zalet. Np. dostęp do sprawnej i taniej komunikacji miejskiej. Dojazd metrem do pracy jest znacznie bardziej opłacalny niż autem. Jazda samochodem będzie stawała się coraz droższa za sprawą kolejnych podwyżek cen paliwa, które wydają się być nieuchronne.

Nowe mieszkanie to wyższy standard i niższe koszty utrzymania

Lepiej kupować lokale od dewelopera niż z rynku wtórnego. Ta druga opcja wymaga niemałego doświadczenia na rynku nieruchomości. Łatwo trafić na nieuczciwego sprzedawcę. Poza tym, jeśli chodzi o nowe mieszkania Warszawa prezentuje naprawdę wysoki standard. Szereg rozwiązań ekologicznych, energooszczędnych. Dzięki temu można znacznie obniżyć koszty bieżących opłat. Nowy budynek nie wymaga też oczywiście ponoszenia wydatków na naprawy. Jest nowoczesny i zapewnia pełen komfort oraz całkowite poczucie bezpieczeństwa. Nawet przy obecnych wysokich stopach procentowych, opłaca się wziąć kredyt na nowe mieszkanie w Warszawie, z racji tego, że ceny nieruchomości w stolicy szybko idą do góry. Jest to więc świetna inwestycja.