January 20, 2022

Zwiedzanie Capri dla każdego

Czas czytania:2 Minut, 22 Sekund

Na Capri warto wpaść, chociażby na jeden dzień. Leżąca w Zatoce Neapolitańskiej niewielka wyspa z barwną historią sięgającą czasów starożytnych słynie z zapierających dech w piersiach widoków, dobrego jedzenia i ekskluzywnych butików. Capri jest wabikiem dla znanych i bogatych, którzy cumują swoje jachty w miejscowej przystani, a także dla barwnej rzeszy turystów z całego świata

Modę na Capri zapoczątkowały Jacqueline Kennedy Onassis, Elizabeth Taylor i Sophia Loren, a było to w połowie u biegłego stulecia. Dziś jest to ulubiony kierunek wakacyjny dla wszystkich spragnionych wody, słońca i dobrej kuchni na tle urokliwej scenerii pół dzikiego krajobrazu. Na wyspę najłatwiej dostać się drogą morską z Neapolu lub Sorrento w nieco ponad godzinkę.

Po zejściu na ląd najlepiej od razu odwiedzić punkt informacji turystycznej, gdzie można kupić mapę wyspy z zaznaczonymi trasami i największymi atrakcjami turystycznymi. Z portu Marina Grande można szybko i niedrogo dostać się do centrum miasta korzystając z transportu publicznego: kolejki linowej Fenicular albo małego busika. Jeżeli chodzi o zwiedzanie, wyspa Capri ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Capri i Anacapri

Życie na Capri koncentruje się wokół dwóch ośrodków: Capri i Anacapri, przy czym większość atrakcji turystycznych mieści się w pobliżu miasta Capri. Cała wyspa jest oblana wodą w kolorze turkusu, a jej brzegi kryją niezliczoną ilość zatok i zatoczek, tajemniczych jaskiń i skalnych uskoków w gąszczu śródziemnomorskiej roślinności.

Lazurowa Grota — Grotta Azzurra

Lazurowa Grota stanowi skarb narodowy Włoch i jest jedną z największych atrakcji turystycznych na wyspie. Do jej wnętrza wpływa się łódką dokładnie tak samo, jak w czasach Cesarstwa Rzymskiego i Tyberiusza. Niewielkie wejście do groty znajduje się na wysokości lustra wody. Łódki kilkakrotnie okrążają jaskinię, a w półmroku rozbrzmiewają neapolitańskie piosenki ludowe śpiewane przez szyprów. Uderzająco niebieski kolor wody, stąd wywodzi się nazwa jaskini, jest wynikiem gry światła — to po prostu trzeba zobaczyć, a więcej informacji związanej z tym pięknym zakątkiem świata znajdziesz w artykule zatytułowanym jako włoska wyspa z lazurową grotą.

Villa Jovis

Kolejna z niezwykłych atrakcji, Villa Jovis stoi na samym szczycie Monte Tiberio. Uważa się ją za największą z dwunastu willi należących do Tyberiusza. Bez wątpienia stanowiła główną, najbardziej luksusową siedzibę cesarza. Z pomieszczeń prywatnych rozciągał się widok na Zatokę Neapolitańską, sam w sobie jedyny w swoim rodzaju.

Villa San Michele

Jedna z najpiękniejszych na Capri, Villa San Michele zbudowana została przez szwedzkiego lekarza i pisarza. Budowla zachwyca rozmachem, stylem i widokiem z tarasów. Bywali tu Oscar Wilde, Henry James czy Rainer Maria Rilke. Historia budowy została uwieczniona przez Munthego w „Księdze z San Michele”, książce równie niezwykłej, jak jej autor.

Capri to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych miejsc w południowej Europie. Słynąca z malowniczych widoków wyspa oferuje jedne z najciekawszych tras wycieczkowych. Capri uchodzi za kierunek ekskluzywny, ale każdy jest tu mile widziany i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cctv, camera, security Previous post Kompletny przewodnik po systemach alarmowych dla właścicieli domów lub firm
Next post Podróżuj z pewnością siebie za pomocą naszych wskazówek
Close