January 20, 2022

Najlepsze miejsca docelowe dla podróżników

Czas czytania:3 Minut, 30 Sekund

Jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Świat jest pełen wspaniałych miejsc do zobaczenia, ludzi do poznania i przeżyć do przeżycia. Niektóre miejsca są bardziej popularne niż inne. Ale nie zawsze łatwo jest zdecydować, który kierunek będzie dla Ciebie najlepszy.

Idealny cel podróży jest inny dla każdego, ale to nie znaczy, że nie ma miejsca odpowiedniego dla Ciebie. Pytanie brzmi, co sprawia, że jest to dobry cel podróży?

Rozważ te czynniki przy podejmowaniu decyzji o kolejnym miejscu docelowym.

Nakreślenie najlepszych miejsc do podróży w 2021 r.

Świat się zmienia, a wraz z nim najlepsze miejsca do podróżowania. Nowe miejsca do odwiedzenia w 2021 r. będą zdeterminowane wieloma czynnikami, w tym między innymi infrastrukturą turystyczną, troską o środowisko i postępem technologicznym.

Marzyłeś o wizycie w Dubaju? Cóż, będziesz musiał poczekać trochę dłużej, zanim stanie się jednym z najlepszych miejsc dla turystów w 2021 roku. W 2020 roku pojawią się znaczące projekty budowlane, które zmienią krajobraz turystyczny Dubaju. Oznacza to, że wiele z najpopularniejszych atrakcji w Dubaju będzie zamkniętych z powodu remontu w 2020 i 2021 roku. Obejmuje to Burdż Chalifa, który był najwyższym budynkiem na świecie, zanim w 2019 roku wyprzedził go inny budynek w Arabii Saudyjskiej. stworzyć nowy punkt orientacyjny w Dubaju

Top lista krajów do odwiedzenia w 2021 roku

Ta lista jest oparta na badaniach przeprowadzonych przez Euromonitor International. Przygląda się najbardziej obiecującym krajom pod względem wzrostu dochodów związanych z turystyką.

W zeszłym roku Turcja znalazła się wśród 10 krajów, które warto odwiedzić. Turystyka stale rośnie od 2016 r. z powodu zamieszek w niektórych innych krajach z listy.

Godne uwagi wzmianki to Korea Południowa, Argentyna i Kolumbia, które odnotowały dobry wzrost w ciągu ostatniej dekady.

Meksyk wyróżnia się również 14% wzrostem w turystyce od 2011 roku dzięki nowemu międzynarodowemu lotnisku i pewnej ulepszonej infrastrukturze.

Różne rodzaje celów podróży oraz ich zalety i wady

Niektóre miejsca docelowe są lepsze do różnych celów.

Cele podróży można podzielić na dwa typy, komercyjne i rekreacyjne. Cele komercyjne są zazwyczaj nastawione na przyciąganie osób podróżujących w interesach dzięki doskonałemu transportowi, usługom, zakwaterowaniu i wyposażeniu. Miejsca wypoczynku zazwyczaj oferują cały pakiet, w tym atrakcje, restauracje, miejsca rozrywki itp.

Cele komercyjne są na ogół droższe niż te rekreacyjne, ponieważ mają wyższy standard usług i obiektów. Jednak miejsca wypoczynku mogą oferować odwiedzającym bardziej kulturalne wrażenia, ponieważ mają dostęp do dziedzictwa miejsca, które nie zawsze oferuje komercyjne.

Jak wybrać cel podróży w oparciu o typ osobowości lub styl podróżowania?

Ten artykuł pomoże Ci w wyborze miejsc docelowych na podstawie Twojej osobowości lub stylu podróżowania. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o miejscu docelowym, ale ten artykuł przedstawi podstawy.

Jakie są typy osobowości?

Do wyboru są cztery podstawowe typy osobowości: ekstrawertyk, introwertyk, zrównoważony i namiętny. W tym artykule skupimy się na tych czterech typach osobowości, ponieważ są one najczęstsze.

Jakie są style podróżowania?

Do wyboru są trzy podstawowe style podróżowania: intensywna aktywność, relaksująca/wolna lub pełna przygód. Ponownie, ten artykuł skupi się przede wszystkim na tych trzech głównych stylach, ponieważ są one najbardziej powszechne.

Ekstrawertyk wakacje i podróżowanie

Ekstrawertyczny typ osobowości to dominujący typ osobowości, stanowiący około 75% światowej populacji. Ekstrawertycy to otwarci, społeczni ludzie, których dodaje energii przebywanie wśród innych. Jeśli jesteś ekstrawertykiem, będziesz szczęśliwszy na wakacjach, jeśli zatrzymasz się w miejscach o dużym natężeniu ruchu turystycznego, gdzie będzie mnóstwo aktywności, aby utrzymać poziom energii na wysokim poziomie.

Typ osobowości Introwertyk wakacje i podróżowanie

Introwertycy są często źle rozumianym typem osobowości. Energię pobudza ich wewnętrzny świat myśli, pomysłów i kreatywności. Kiedy są w domu lub w znajomych miejscach, ładują swoje baterie. Podróżowanie dla introwertyka jest inne niż dla ekstrawertyka.

Typ osobowości zrównoważony wakacje i podróżowanie

Wskaźnik typu Myers-Briggs (MBTI) to test osobowości, który pomaga ludziom zrozumieć ich typ osobowości. Istnieje 16 różnych osobowości, a najczęstsze to ekstrawertycy (E) i introwertycy (I). Podczas gdy większość ludzi będzie skłaniać się w jedną lub drugą stronę, niektórzy uważają się za skrajnych.

Typ osobowości namiętny wakacje i podróżowanie

Większość ludzi nigdy nie zapomni swojego pierwszego doświadczenia na lotnisku. Niezależnie od tego, czy byłeś podekscytowany odkrywaniem nowych miejsc, czy przerażony samolotem, prawdopodobnie odczuwałeś jakieś emocje, patrząc na samolot lub lotnisko. Układ lotniska może wiele powiedzieć o kulturze miejsca, w którym się znajduje, ale także mówi więcej o typie osobowości.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Proste rozwiązania dla podróżowania
Next post Korzystanie z technologii podczas podróży z dala od domu
Close